Розробки уроків

        

Урок читання:
Д. Чередниченко «Рідні краєвиди»

Тема:    Д. Чередниченко «Рідні краєвиди»
Мета: узагальнити знання учнів про ознаки весни, вчити їх cприймати змальовані словами образи природи рідної землі у прозовому творі; розвивати здатність спостерігати та аналізувати зміни у природі, компетенцію правильного, свідомого, швидкого, виразного читання, комунікативні здібності учнів через залучення їх до роботи над новим лексичним матеріалом; виховувати естетичні смаки засобами мистецтва, через залучення учнів до створення уявної картини, осмислення музичного твору, споглядання весняних пейзажів та картин художників.

Хід уроку

I.                   Організація класу до уроку.
Подивіться всі мені в очі. Подаруйте посмішку один одному.
Посміхніться!
Чи готове ваше робоче місце до уроку?

II.                   Актуалізація опорних знань.
    Закрийте очі і послухайте мелодію. З якою порою року ви асоціюєте цю мелодію? Чому? Це пора року, що приносить нам народження нового, незвичайного,  прекрасного. Що постало у вашій уяві? Які слова ви би підібрали до слова Весна?
                  
              

      Весну любили зображувати художники.( Бесіда за картинами зображення весняних пейзажів).
-         Хто є першими вісниками весни?
-         Які перші птахи, що приносять весну?
Наша Земля прекрасна в будь-яку пору року, а особливо навесні. Весна- це час оновлення Землі та всього живого. Все розпускається і розвивається, зеленіє і квітне. Квітне рідна земля і на душі стає приємно, легко, весело.
Тому наш розділ, який ми починаємо сьогодні, називається «З любов’ю до рідної Землі».
На нашій чудовій землі, особливо навесні, все буяє і цвіте.
-         А які весняні квіти ви знаєте?
Давайте із цих квітів складемо віночок-оберіг, адже для українців віночок- це не просто прикраса, а й оберіг, який буде оберігати нас від усього злого. І вплітаючи квіти в оберіг, будемо казати, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку для себе, для своєї  сім’ї, для нас усіх.( Побажання дітей, коли з перших квітів викладають на дошці оберіг).
Нехай уявна стрічка об’єднає всі наші квіти  в оберегові. А я бажаю всім нам миру, добра. Хай цей віночок стане оберегом і для нашої країни, родини, нашої шкільної сім’ї, буде оберігати нас, допомагати будувати нам плани на майбутнє, здійснювати мрії та сподівання.
То ж з гарним настроєм приступаємо до роботи.
III.              Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми познайомимося з оповіданням «Рідні краєвиди».
Що означає слово»краєвид?». Поки ви думаєте, мій помічник Данііл відшукає це слово у словнику. (Пояснення значення слова)
3.1  Знайомство із змістом оповідання. Читання комбінованим способом.( Починає читати вчитель, закінчують діти самостійно).
3.2   Перевірка первинного сприйняття.
-         Чи сподобалось вам оповідання? Чому?
3.3  Словникова робота.(Читання пірамідок слів, написаних на дошці).
               Ряст                   барва
                             Підбіл                    бентежно
                            Жевріють               пересвистуються
                            Придивляйся          пильнуй
IV.              Аналіз змісту. Вибіркове читання.
-         Яка перша ознака весни?
-         Що автор назвав сяйнистою вісницею?
-         З яким почуттям автор розповідає про пташок?
-         Які зміни відбулися у полі?
V.                Проведення фізкультхвилинки. (Під весняну музику уявна картина)
VI.              Вправа на розвиток швидкості читання.
Гра «Знайди речення і дочитай його до кінця» ( учні по черзі починають читати речення, товариші повинні знайти кінець речення і дочитати його до кінця).   
VII.           Робота в парах.
Гра «Дослідники»  ( скласти ланцюжки слів, дібраних із тексту оповідання, що означають:
-         Колір перших весняних квітів;
-         Спів пташок;
-         Вирази в переносному значенні;
-         Послідовність розгортання подій в оповіданні;
V           Підсумок уроку.
«Розумний куб»:
-         Які види роботи тобі найкраще вдалися?
-         З якими труднощами ти зустрівся на уроці?
-         Чи добре тобі працювалося в парі і чому?
-         Чи впевнений ти у своїх силах, виконуючи дослідницьку роботу?
-         Чи справдились твої очікування від уроку?
-         З чим тобі більше подобається працювати: з прозою чи лірикою?
IX.            Оцінювання. Домашнє завдання.
Переказувати оповідання «Рідні краєвиди» і доповнити своїм описом весняної природи.
Додаткове за бажанням: знайти вірші про весну.
А так проходять уроки у наших колег:

Урок математики:

Тема: Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд
Мета: ознайомити учнів із прийомами письмового додавання трицифрових чисел без переходу через розряд; розвивати вміння розв'язувати приклади і задачі на застосування прийомів письмового додавання, навички швидких обчислень; виховувати старанність, охайність, самостійність, любов до держави, через розв'язування прикладів і задач, запланованих на уроці
Хід уроку
I.    Організація класу до уроку
Всі сідайте тихо діти.
Домовляйтесь не шуміти.
Руку гарно піднімайте,
На уроці не дрімайте.
Щоб не було нам мороки,
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаєм
І урок розпочинаєм.
Девіз: Сьогодні ми будемо: Діяти - активно!
Думати - оперативно!
Сперечатись - доказово!
Для всіх-обов'язково!
II. Актуалізація опорних знань
2.1.   Робота біля дошки
Завдання:
Обчисли!
360+630;           250+720;           350+220;
110+780;           370+120;           640+260.
2.2.   Математичний диктант
Записати результат і звірити з дошкою. Оцінити себе.
ü Записати число, в якому 1 сот. З дес. 6 од.;      136
3 сот. 2 дес.; 5 сот. 8 од.; 7 сот. 6 дес. З од.;                320,508,763
ü Записати число, яке йде за числом 129, 145;      130,146
ü Записати число, яке передує числу 541, 727;     540, 726
ü Записати сусідів числа 370,189, 261;                  369 371; 188 190;
                                                                                               260 262
2.3.  Усно
ü Полічіть від 135 до 147; від 152 до 161; від 178 до 184;
ü Полічіть у зворотному порядку від 900 до 888; від 790 до 775;
ü Скільки в числах 293, 609, 850 всього сотень, десятків, одиниць?
ü Яке число утвориться, якщо до 199 додати 1;  до 200 додати 10;  до 300 додати 3; до 500 додати 50.
III. Мотивація навчальної діяльності


 520+340

230+610

345
231

IV. Пояснення нового матеріалу

На дошці:  525                 - Хто спробує  прокоментувати?    241
                   272                                                                             634
                   797                                                                             875
- З яких.розрядних одиниць починаємо виконувати письмове додавання?
Узагальнюю:  722
                        134
                        856
Виводимо правило: при додаванні трицифрових чисел одиниці додаємо до одиниць, десятки до десятків, сотні до сотень.
Фізкультхвилинка (під музичний супровід)
4.1.                          Робота          з підручником (сторінка 100)
4.2.                          Робота в зошиті (№ 664)
4.3.  Колективна робота
Кожен з вас мріє в майбутньому кимось стати. Кожна професія потрібна.
А які ви знаєте професії? (розгляд і обговорення картинок з професіями).
Ця тема потрібна людям будь - якої професії. Хто з вас мріє водити машину?
4.4. Робота в парах:
Фермер: На одній фермі 346 кролів, а на іншій -412. Скільки кролів на обох Фермах?
Продавець: Після того, як продали 650 кг крупів, у магазині залишилось ще
234 кг. Скільки кг крупів було в магазині до іх продажу?
Будівельник: В одному селі побудували 242 будинки, а в іншому 135.
Скільки будинків побудована разом в обох селах?
Фізкультхвилинка (вправи з повітряними кульками)
Стати так, щоб зелена кулька була між червоною І жовтою, червона - між зеленою і голубою, біла кулька не останньою, а фіолетова - не першою, і- Які є геометричні фігури? (з набору геометричних фігур скласти послідовність, не повторюючись)
4.5.    Робота в групах:
Скласти задачі за виразом їх розв'язання:
362 +235                                 126 +242
V. Підсумок уроку
Рефлексія «Розумний куб»
                    Що нового ви засвоїли сьогодні на уроці?
                    Що на уроці для вас було найважчим? найлегшим?
                    Де пригодяться вам набуті знання?
                    Який вид роботи вам сподобався найбільше?
                    Що вам найкраще вдалося сьогодні на уроці?
                    Чим запам'ятався вам сьогоднішній урок?
VI. Домашнє завдання
№ 670, № 671 (пояснення виконання)






1 коментар: